SEPETİM ( 0 )
Erkek Çocuk Kız Çocuk Unisex Okul Ayakkabısı Hakkımızda Minik Adımlar Mağazalarımız İletişim
Kız Banner
Minik Adımlar
 
MİNİPİCCO Minik Adımlar İçin Öneriyor…

1- Ayakkabı kullanımı ne zaman başlamalı?
 Gerçek anlamda çocuk 8. ve 10. aylarda destekle ayakta durmaya başlayınca ve ilk adımlarını desteksiz atmaya başladığında muhtemelen 12. ve 15. aylar arasında ayakkabı kullanımı başlar.
 2- Ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmelidir?
 En önemli unsur ayağı sıkmayacak bir ayakkabı  seçimidir. Bebekler ayakkabı sıktığı zaman şikayetlerini ağlama ve huzursuzluk ile ifade ederler. Ayakkabının altının kaymasını engelleyici özelliğinin olmasına dikkat edimelidir. Ayakkabıların ayağın havalanması için gerekli özelliğe sahip olması önemlidir (hakiki deri olması) çünkü bebek ve çocukların ayaklarında terleme ve nem fazla olmaktadır. Bu durumlar için ilk 12 ayda dikkat önemli  fakat 12. aydan sonra tabanın iç tarafının yani tıp dilinde (medial) arkın desteklendiği ayakkabılar seçilmelidir.
 3- Yanlış ayakkabı seçimi hangi sorunlara neden olur?
 Yanlış ayakkabı ayak ağrısı yanında ayağın kemik yapısı üzerine olumsuz etki yaparak anatomik yani yapısal problemlere neden olabilir. Düzgün basılmadığı için anatomik yük dağılımı bozulacağından diz, kalça ve bel problemleri yaratabilir.
 4- Ortopedik ayakkabı nedir ve her çocuk için gerekli midir?
 Ayakta mevcut olan deformiteye göre özel olarak yapılan ayakkabıdır. Her çocuk  için gerekli değildir. Ortopedik ayakkabı için çocuğun ayak ölçümlerinin alınması ve planlamanın yapılması gereklidir.
 5- Ayakkabı malzemesi nasıl olmalıdır?
 Çok sert tabanlı ayakkabılar tabanda ağrı ve şişme yapabilir. Dar burunlu ayakkabılar tırnak batması nedeni olabilir. Ayağa uygun olmayan ayakkabı çocuğun günlük aktivitelerini kısıtlayacağı için bedensel gelişimini olumsuz etkiler. Üzerinde ve içinde kullanılan malzemenin naturel deri olması ayak sağlığı için önemlidir.
 6- Çocuklara evde ne giydirilmelidir?
 Evde çocuğa terlik giydirmek çok zor bir iştir. Bu sebeple evde yalnış terlik yerine altı kaymayan esnek naturel derili ve esnek tabanlı ayakkabı giydirmek daha doğru olacaktır.
7- ) medial arkın desteklendiği  ayakkabılar kaç yaşa kadar kullanılmalıdır ?
1-10 yaşa  kadar çocukların ayak gelişimi hızla devam etmektedir. Bu yaş aralığında madial arkın desteklediği ayakkabıların kullanılması ayak gelişimi sürecinde büyük önem taşır.
 7- Çocukların ayak sağlığı nasıl korunmalı, nelere dikkat edilmeli? Aileler problem gördüğü zaman mutlaka hekime başvurmalıdırlar. Zamanında alınacak basit tedbirler ile problemler büyümeden çözülecektir.

Sağlıklı adımlar için minipicco

 
Kurumsal

Mağazalarımız
Ayak Ölçer
Müşteri Hizmetleri

Satış Sözleşmesi
Teslimat Ve İade
Gizlilik Bildirimi
Üyelik Sözleşmesi
Kullanıcı İşlemleri

Üyelik
Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Sipariş Takip
Bizi Takip Edin

Facebook Facebook
Twitter Twitter
Instagram Instagram
E-Bülten

     
KORGÜN

Pikare 2018